Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QCCP501Q680F1GV002T
QCCP501Q680F1GV002T
QCCP501Q680F1GV002T Johanson Technology Inc.
e1.php?name=QCCP501Q680F1GV002T
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±1%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 68 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details QCCP501Q680F1GV002T Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±1%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 68 pF.