Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QCCT102Q100G1GV002E
QCCT102Q100G1GV002E
QCCT102Q100G1GV002E Johanson Technology Inc.
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QCCT102Q100G1GV002E Johanson Technology Inc.
Description: HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,, Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.046" (1.17mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.