Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QCCT501Q221J1GV002E
QCCT501Q221J1GV002E
QCCT501Q221J1GV002E Johanson Technology Inc.
e1.php?name=QCCT501Q221J1GV002E
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Capacitance: 220 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QCCT501Q221J1GV002E Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.046" (1.17mm), Capacitance: 220 pF.