Produkte > QUALTEK > QDG-120-48
QDG-120-48
QDG-120-48 Qualtek
QDG-120%20Series.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
Power (Watts): 120W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.69" L x 1.26" W x 4.88" H (119.0mm x 32.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: CE, cULus, cURus
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QDG-120-48 Qualtek
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W, Power (Watts): 120W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 4.69" L x 1.26" W x 4.88" H (119.0mm x 32.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial), Input Type: AC, Approval Agency: CE, cULus, cURus, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 2.5A, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC.