Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QEDB102Q1R9C1GV001E
QEDB102Q1R9C1GV001E
QEDB102Q1R9C1GV001E Johanson Technology Inc.
e1.php?name=QEDB102Q1R9C1GV001E
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 1.9PF 1KV NP0 1111
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Capacitance: 1.9 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details QEDB102Q1R9C1GV001E Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 1.9PF 1KV NP0 1111, Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.102" (2.59mm), Capacitance: 1.9 pF.