Produkte > QUALTEK > QGKF-100-24
QGKF-100-24
QGKF-100-24 Qualtek
QGKF-100%20Series.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 24V 101W
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.08" L x 4.15" W x 1.48" H (129.0mm x 105.3mm x 37.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed, Conformal Coated
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.2 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details QGKF-100-24 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 24V 101W, Power (Watts): 101W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.08" L x 4.15" W x 1.48" H (129.0mm x 105.3mm x 37.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Conformal Coated, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 4.2 A.
Weitere Produktangebote QGKF-100-24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QGKF-100-24 QGKF-100-24 Hersteller : Qualtek QGKF-100 Series-1001780.pdf Switching Power Supplies 24V 4.2A AC/DC Encl 100W single output