Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QLCD500Q300K1GV002T
QLCD500Q300K1GV002T
QLCD500Q300K1GV002T Johanson Technology Inc.
johanson-technology-high-q-capacitors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAPACITORS HIGH-Q MLC L-SERIES,
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 30 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QLCD500Q300K1GV002T Johanson Technology Inc.
Description: CAPACITORS HIGH-Q MLC L-SERIES,, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 30 pF.