Produkte > QUALTEK > QPD-100-12
QPD-100-12
QPD-100-12 Qualtek
QPD-100%20Series.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W
Power (Watts): 100W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.30" L x 3.86" W x 1.50" H (160.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 81%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QPD-100-12 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 12V 100W, Power (Watts): 100W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.30" L x 3.86" W x 1.50" H (160.0mm x 98.0mm x 38.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 81%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 8.5 A.