Produkte > QUALTEK > QPD-150-48
QPD-150-48 Qualtek
Power%20Supplies.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QPD-150-48 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 3.3 A.