Produkte > QUALTEK > QPDF-150-48
QPDF-150-48
QPDF-150-48 Qualtek
Power%20Supplies.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.64" L x 3.90" W x 1.97" H (194.0mm x 99.0mm x 50.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QPDF-150-48 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 48V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.64" L x 3.90" W x 1.97" H (194.0mm x 99.0mm x 50.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 3.2 A.
Weitere Produktangebote QPDF-150-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QPDF-150-48 QPDF-150-48 Hersteller : Qualtek QPDF-150 Series-24097.pdf Switching Power Supplies 48V 3.2A 150W P/S SINGLE OUTPUT