Produkte > QUALTEK > QPDF-600-24
QPDF-600-24
QPDF-600-24 Qualtek
Power%20Supplies.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 24V 600W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 8.58" L x 4.59" W x 1.67" H (218.0mm x 116.5mm x 42.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 26.5 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details QPDF-600-24 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 24V 600W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 8.58" L x 4.59" W x 1.67" H (218.0mm x 116.5mm x 42.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 89%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 26.5 A.