QS5000JP TDK-Lambda Americas Inc
qs_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 6X48V 1200W
Power (Watts): 1200W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 10.63" L x 5.00" W x 2.49" H (270.0mm x 127.0mm x 63.3mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Laboratory
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 48V
Voltage - Output 2: 48V
Voltage - Output 3: 48V
Voltage - Output 4: 48V
Number of Outputs: 6
Voltage - Isolation: 4 kV
Voltage - Output 5: 48V
Voltage - Output 6: 48V
Standard Number: 60950-1; 61010-1; 62368-1
Current - Output 1: 25 A
Current - Output 2: 25 A
Current - Output 3: 25 A
Current - Output 4: 25 A
Current - Output 5: 25 A
Current - Output 6: 25 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QS5000JP TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 6X48V 1200W, Power (Watts): 1200W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 10.63" L x 5.00" W x 2.49" H (270.0mm x 127.0mm x 63.3mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Laboratory, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 48V, Voltage - Output 2: 48V, Voltage - Output 3: 48V, Voltage - Output 4: 48V, Number of Outputs: 6, Voltage - Isolation: 4 kV, Voltage - Output 5: 48V, Voltage - Output 6: 48V, Standard Number: 60950-1; 61010-1; 62368-1, Current - Output 1: 25 A, Current - Output 2: 25 A, Current - Output 3: 25 A, Current - Output 4: 25 A, Current - Output 5: 25 A, Current - Output 6: 25 A.