Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QSCT251Q240K1GV001E
QSCT251Q240K1GV001E
QSCT251Q240K1GV001E Johanson Technology Inc.
e1.php?name=QSCT251Q240K1GV001E
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 24PF 250V NP0 0805
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Capacitance: 24 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QSCT251Q240K1GV001E Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 24PF 250V NP0 0805, Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.046" (1.17mm), Capacitance: 24 pF.
Weitere Produktangebote QSCT251Q240K1GV001E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QSCT251Q240K1GV001E QSCT251Q240K1GV001E Hersteller : Johanson Technology e1.php?name=QSCT251Q240K1GV001E Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Hi-Q 0805 24pF 10%