Produkte > EBM-PAPST INC. > R3G225-AD03-H1
R3G225-AD03-H1 ebm-papst Inc.
Catalog_Centrifugalfans_EC-RadiCal_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: CENTRIFUGAL FANS
Power (Watts): 500W
Features: Alarm, Electronic Commutation (EC), PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 225mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1450 RPM
Air Flow: 621.4 CFM (17.4m³/min)
Width: 181.2mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 5 Wire Leads with Ferrules, 5 Wire Leads with Ferrules
Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Motorized Impellers
Static Pressure: 2.280 in H2O (568.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R3G225-AD03-H1 ebm-papst Inc.
Description: CENTRIFUGAL FANS, Power (Watts): 500W, Features: Alarm, Electronic Commutation (EC), PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 225mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1450 RPM, Air Flow: 621.4 CFM (17.4m³/min), Width: 181.2mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 5 Wire Leads with Ferrules, 5 Wire Leads with Ferrules, Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Motorized Impellers, Static Pressure: 2.280 in H2O (568.0 Pa).