R60060-1COR Eaton - Bussmann Electrical Division
R600_Rev2002.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS
Packaging: Bulk
For Use With/Related Products: Class R Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Box Lug
Fuse Size: 1.063" Dia x 5.5" L (27mm x 139.7mm)
Fuseholder Type: Block
Part Status: Obsolete
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R60060-1COR Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS, Packaging: Bulk, For Use With/Related Products: Class R Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: Chassis Mount, Termination Style: Box Lug, Fuse Size: 1.063" Dia x 5.5" L (27mm x 139.7mm), Fuseholder Type: Block, Part Status: Obsolete, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote R60060-1COR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R60060-1COR Hersteller : Bussmann / Eaton f5c2fe09-ea4a-4826-a3b1-7d5dc9a4fcf2-44614.pdf Fuse Holder 1P 600V 60A Class R Fuseblock