Produkte > SURGE > RA-470M1JBK-0811S
RA-470M1JBK-0811S
RA-470M1JBK-0811S Surge
4403_RA.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 256.5 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA-470M1JBK-0811S Surge
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 256.5 mA @ 10 kHz.