Produkte > SURGE > RA-4R7M1VBK-0511S
RA-4R7M1VBK-0511S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 35V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 53.2 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA-4R7M1VBK-0511S Surge
Description: CAP ALUM 35V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 53.2 mA @ 10 kHz.