RA4474K250-FA
RA4474K250-FA Cornell Dubilier Knowles
RA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR; Low ESL; Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.449" L x 0.209" W (11.40mm x 5.30mm)
auf Bestellung 7656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA4474K250-FA Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.449" L x 0.209" W (11.40mm x 5.30mm).