RA6106K100-FA
RA6106K100-FA Cornell Dubilier - CDE
RA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 10uF 10% 100V
auf Bestellung 2764 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA6106K100-FA Cornell Dubilier - CDE
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 80V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.461" (11.70mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.260" W (16.50mm x 6.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RA6106K100-FA RA6106K100-FA Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RA.pdf Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 80V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.461" (11.70mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.260" W (16.50mm x 6.60mm)