RA6106K100
RA6106K100 Cornell Dubilier - CDE
RA-3081873.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 10uF 10% 100V
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA6106K100 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 80V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.461" (11.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.260" W (16.50mm x 6.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RA6106K100 RA6106K100 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RA.pdf Description: CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR; Low ESL; Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 80V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.461" (11.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.260" W (16.50mm x 6.60mm)