RA6504K500-FA
RA6504K500-FA Cornell Dubilier Knowles
RA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.5UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm)
Capacitance: 0.5 µF
Size / Dimension: 0.449" L x 0.280" W (11.40mm x 7.10mm)
auf Bestellung 4703 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RA6504K500-FA Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.5UF 10% 500VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm), Capacitance: 0.5 µF, Size / Dimension: 0.449" L x 0.280" W (11.40mm x 7.10mm).
Weitere Produktangebote RA6504K500-FA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RA6504K500-FA RA6504K500-FA Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011843299_1-2540339.pdf Film Capacitors 0.5uF 10% 500V