Produkte > TGS > RC41M66000S001
RC41M66000S001
RC41M66000S001 TGS
RC41M66000S001.pdf
Hersteller: TGS
Description: OSC 41.66MHZ 3.3V HCMOS/15PF SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: HCMOS
Function: Tri-State (Output Enable)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency Stability: ±50ppm
Voltage - Supply: 3.3V
Current - Supply (Max): 30mA
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Frequency: 41.66 MHz