Produkte > AIRBORN, INC. > RC422-052-271-4600
RC422-052-271-4600 AirBorn, Inc.
rccatalogweb.pdf
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS
Features: Board Guide
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 750V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 52
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Length - Post: 0.600" (15.24mm)
Insulation Height: 0.300" (7.62mm)
Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm)
Number of Rows: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RC422-052-271-4600 AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Features: Board Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 750V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 52, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Length - Post: 0.600" (15.24mm), Insulation Height: 0.300" (7.62mm), Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm), Number of Rows: 4.