Produkte > SAME SKY > RDS-10S-74R45A-254-D
RDS-10S-74R45A-254-D
RDS-10S-74R45A-254-D Same Sky
rds-74r45a-254.pdf
Hersteller: Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -60°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.291" (7.40mm)
Actuator Level: Raised
Number of Positions: 10
auf Bestellung 660 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS-10S-74R45A-254-D Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 42V, Packaging: Tube, Features: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -60°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.291" (7.40mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS-10S-74R45A-254-D RDS-10S-74R45A-254-D Hersteller : CUI Devices rds_74r45a_254-1916969.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 and 16 Positions, Right Angle, Through Hole, 2.54 mm Pitch, IP67, Rotary Actuator, DIP Switch