Produkte > CUI DEVICES > RDS3-10S-1012-2-RA-254-D
RDS3-10S-1012-2-RA-254-D
RDS3-10S-1012-2-RA-254-D CUI Devices
rds3-1012-ra.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 10 POSITION, THROUGH HOLE, 2.54
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS3-10S-1012-2-RA-254-D CUI Devices
Description: 10 POSITION, THROUGH HOLE, 2.54, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Phosphor Bronze.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS3-10S-1012-2-RA-254-D Hersteller : CUI Devices rds3_1012_ra-3223728.pdf DIP Switches/SIP Switches 10 Position Through Hole 2.54 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap