Produkte > CUI DEVICES > RDS3-4S-1012-3-RA-508-D
RDS3-4S-1012-3-RA-508-D CUI Devices
rds3_1012_ra-3223728.pdf
Hersteller: CUI Devices
DIP Switches/SIP Switches 4 Position Through Hole 5.08 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS3-4S-1012-3-RA-508-D CUI Devices
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 4; THT; Rcont max: 80mΩ; 10x9.5x10mm, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Flammability rating: UL94V-0, Body colour: white, Switches features: with knob, Terminal pitch: 5.08mm, Row pitch: 5.08mm, Body dimensions: 10x9.5x10mm, Max. contact resistance:: 80mΩ, DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC, Number of positions: 4, Mechanical durability: 10000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Body material: PA66, Kind of knob: numbered.
Weitere Produktangebote RDS3-4S-1012-3-RA-508-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS3-4S-1012-3-RA-508-D RDS3-4S-1012-3-RA-508-D Hersteller : Same Sky rds3_1012_ra.pdf DIP Switches/SIP Switches 4 Position Through Hole 5.08 mm Pitch Right Angle Flush Cross Actuator w/ Cap
Produkt ist nicht verfügbar
RDS3-4S-1012-3-RA-508-D Hersteller : Same Sky rds3-1012-ra.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 4; THT; Rcont max: 80mΩ; 10x9.5x10mm
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Switches features: with knob
Terminal pitch: 5.08mm
Row pitch: 5.08mm
Body dimensions: 10x9.5x10mm
Max. contact resistance:: 80mΩ
DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC