Produkte > SAME SKY > RDS4-16S-1065-73-D-67
RDS4-16S-1065-73-D-67
RDS4-16S-1065-73-D-67 Same Sky
rds4_1065_d_67.pdf
Hersteller: Same Sky
Coded Rotary Switches 16 Position Through Hole 2.54 mm Pitch IP67 7.3 mm Actuator
auf Bestellung 112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS4-16S-1065-73-D-67 Same Sky
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.15A 42V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.543" (13.80mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Phosphor Bronze.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS4-16S-1065-73-D-67 RDS4-16S-1065-73-D-67 Hersteller : CUI Devices rds4-1065-d-67.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.543" (13.80mm)