Produkte > CUI DEVICES > RDS5-4S-1011-RA-508-D-67
RDS5-4S-1011-RA-508-D-67
RDS5-4S-1011-RA-508-D-67 CUI Devices
rds5_1011_ra_67-3223605.pdf
Hersteller: CUI Devices
DIP Switches/SIP Switches 4 Position Through Hole 5.08 mm Pitch IP67 Right Angle Flush Arrow Actuator
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RDS5-4S-1011-RA-508-D-67 CUI Devices
Category: Encoding Switches, Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 4; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66, Flammability rating: UL94V-0, Body material: PA66, Body colour: black, Operating temperature: -40...85°C, Max. contact resistance:: 80mΩ, DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC, Number of positions: 4, Mechanical durability: 10000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: angled; for PCB, Kind of encoding switch: DEC/BCD, Type of switch: encoding switch, Mounting: THT, Switches features: without knob, Terminal pitch: 5.08mm, Row pitch: 5.08mm, Body dimensions: 10x11.5x10mm.
Weitere Produktangebote RDS5-4S-1011-RA-508-D-67
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RDS5-4S-1011-RA-508-D-67 RDS5-4S-1011-RA-508-D-67 Hersteller : Same Sky rds5_1011_ra_67.pdf DIP Switches/SIP Switches 4 Position Through Hole 5.08 mm Pitch IP67 Right Angle Flush Arrow Actuator
Produkt ist nicht verfügbar
RDS5-4S-1011-RA-508-D-67 Hersteller : Same Sky rds5-1011-ra-67.pdf Category: Encoding Switches
Description: Encoding switch; DEC/BCD; Pos: 4; THT; Rcont max: 80mΩ; PA66
Flammability rating: UL94V-0
Body material: PA66
Body colour: black
Operating temperature: -40...85°C
Max. contact resistance:: 80mΩ
DC contacts rating @R: 0.15A / 42V DC
Number of positions: 4
Mechanical durability: 10000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Leads: angled; for PCB
Kind of encoding switch: DEC/BCD
Type of switch: encoding switch
Mounting: THT
Switches features: without knob
Terminal pitch: 5.08mm
Row pitch: 5.08mm
Body dimensions: 10x11.5x10mm