G2R-1A-E 12VDC
G2R-1A-E 12VDC OMRON Electronic Components
G2R.PDF
Hersteller: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 30V DC
Manufacturer series: G2R
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 30mΩ
Coil current: 43.6mA
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...70°C
Terminal pitch: 5mm
auf Bestellung 1496 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2R-1A-E 12VDC OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 30V DC, Manufacturer series: G2R, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 30mΩ, Coil current: 43.6mA, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...70°C, Terminal pitch: 5mm.
Weitere Produktangebote G2R-1A-E 12VDC nach Preis ab 5.19 EUR bis 7.26 EUR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2R-1A-E-12VDC G2R-1A-E-12VDC Hersteller : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29mm 13mm 25.5mm) THT
auf Bestellung 1496 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Реле G2R-1A-E 12VDC