Produkte > IDEC > RF1V-3A1BL-D48
RF1V-3A1BL-D48 IDEC
RF1V_090319_us.pdf
Hersteller: IDEC
Description: RELAY FORCE GUIDED 3NO1NC DC48
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC