Produkte > IDEC > RF1V-3A3BL-D48
RF1V-3A3BL-D48 IDEC
RF1V_090319_us.pdf
Hersteller: IDEC
Description: RELAY FORCE GUIDED 3NO3NC DC48
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-3NO/3NC (3 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC