Produkte > IDEC > RF1V-4A2BLD1-D24
RF1V-4A2BLD1-D24
RF1V-4A2BLD1-D24 IDEC
RF1VForceGuidedRelays-US_us.pdf
Hersteller: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE 6PST 6A 24V
Packaging: Bulk
Features: Diode, Lighted Indicator
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC