Produkte > KNOWLES NOVACAP > RF2525B473K251KX145T
RF2525B473K251KX145T
RF2525B473K251KX145T Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.047UF 250V X7R 2525
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 2525 (6464 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.165" (4.19mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF2525B473K251KX145T Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.047UF 250V X7R 2525, Tolerance: ±10%, Packaging: Cut Tape (CT), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 2525 (6464 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.165" (4.19mm), Capacitance: 0.047 µF.