Produkte > IDEC > RF2S-1A1BLD1-D48
RF2S-1A1BLD1-D48 IDEC
RF2_Datasheet_us.pdf
Hersteller: IDEC
Description: FG PLG-IN RELAY 1NO+1NC 48VDC
Features: Diode, Lighted Indicator, Reverse Coil Polarity
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 25 ms
Load - Max Switching: 1500VA, 750W
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF2S-1A1BLD1-D48 IDEC
Description: FG PLG-IN RELAY 1NO+1NC 48VDC, Features: Diode, Lighted Indicator, Reverse Coil Polarity, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 25 ms, Load - Max Switching: 1500VA, 750W.
Weitere Produktangebote RF2S-1A1BLD1-D48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF2S-1A1BLD1-D48 Hersteller : Apem RF2_Datasheet_us.pdf Safety Relays
Produkt ist nicht verfügbar
RF2S-1A1BLD1-D48 Hersteller : IDEC idec corporation_idecs00077-1.pdf Safety Relays FG Plg-in relay 1NO+1NC 48VDC