Produkte > IDEC > RF2V-1A1B-D12
RF2V-1A1B-D12 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: FG PCB RELAY 1NO+ 1NC 12VDC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 58 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CE, CSA, UR
Load - Max Switching: 1500VA, 750W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF2V-1A1B-D12 IDEC
Description: FG PCB RELAY 1NO+ 1NC 12VDC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 58 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CE, CSA, UR, Load - Max Switching: 1500VA, 750W.
Weitere Produktangebote RF2V-1A1B-D12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF2V-1A1B-D12 Hersteller : Apem Safety Relays
Produkt ist nicht verfügbar
RF2V-1A1B-D12 Hersteller : IDEC idec corporation_idec-s-a0007077505-1.pdf Safety Relays FG PCB relay 1NO+ 1NC 12VDC