Produkte > IDEC > RF2V-2C-D24
RF2V-2C-D24 IDEC
idec_corporation_idec-s-a0007077505-1-1774581.pdf
Hersteller: IDEC
Safety Relays FG PCB relay DPDT 24VDC
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF2V-2C-D24 IDEC
Description: FG PCB RELAY DPDT 24VDC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CE, CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 29 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 1500VA, 750W.
Weitere Produktangebote RF2V-2C-D24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF2V-2C-D24 Hersteller : IDEC Description: FG PCB RELAY DPDT 24VDC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CE, CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 29 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1500VA, 750W