RGP10ME-E3/73
RGP10ME-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
rgp10a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1000V 1A DO204AL
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGP10ME-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1000V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGP10ME-E3/73 RGP10ME-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division rgp10a.pdf Description: DIODE STANDARD 1000V 1A DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
auf Bestellung 874 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
RGP10ME-E3/73 RGP10ME-E3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors rgp10a.pdf Small Signal Switching Diodes 1.0A 1000 Volt 500ns
auf Bestellung 10670 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
RGP10ME-E3/73 RGP10ME-E3/73 Hersteller : Vishay doc88700.pdf Diode Switching 1KV 1A 2-Pin DO-41 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
RGP10ME-E3\73 RGP10ME-E3\73 Hersteller : Vishay Small Signal Switching Diodes 1A,1000V,500NS,SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN