RGP15M-E3/54
RGP15M-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
rgp15a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V
auf Bestellung 4843 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGP15M-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGP15M-E3/54 RGP15M-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor rgp15a.pdf Rectifiers 1000 Volt 1.5A 500ns 50 Amp IFSM
auf Bestellung 3850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
RGP15M-E3/54 RGP15M-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors rgp15a.pdf Rectifiers 1000 Volt 1.5A 500ns 50 Amp IFSM
RGP15M-E3/54 RGP15M-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division rgp15a.pdf Description: DIODE STD 1000V 1.5A DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active