RGP30A-E3/54
RGP30A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
rgp30a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 50V 3A DO201AD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGP30A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 50V 3A DO201AD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote RGP30A-E3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGP30A-E3/54 RGP30A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor rgp30a.pdf Rectifiers 50 Volt 3.0A 150ns 125 Amp IFSM
Produkt ist nicht verfügbar
RGP30A-E3\54 RGP30A-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors Small Signal Switching Diodes 3A,50V,150NS,SUPERT,NOT FOR NEW DESI