Produkte > RECOM POWER > RH-121509D
RH-121509D
RH-121509D RECOM Power
RK_RH.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 1W 12VIN +15/-9V THT
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RH-121509D RECOM Power
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -9VDC, Type of converter: DC/DC, Manufacturer series: RH, Case: SIP7, Mounting: THT, Operating temperature: -40...90°C, Output voltage 2: -9V DC, Body dimensions: 19.65x6x10.2mm, Output current 2: 56mA, Output current: 33mA, Number of outputs: 2, Power: 1W, Output voltage: 15V DC, Input voltage: 10.8...13.2V DC, Efficiency: 70...81%, Insulation voltage: 3kV DC, Protection: short circuit protection SCP.
Weitere Produktangebote RH-121509D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RH-121509D RH-121509D Hersteller : Recom Power RK_RH.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Produkt ist nicht verfügbar
RH-121509D RH-121509D Hersteller : RECOM RK_RH.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -9VDC
Type of converter: DC/DC
Manufacturer series: RH
Case: SIP7
Mounting: THT
Operating temperature: -40...90°C
Output voltage 2: -9V DC
Body dimensions: 19.65x6x10.2mm
Output current 2: 56mA
Output current: 33mA
Number of outputs: 2
Power: 1W
Output voltage: 15V DC
Input voltage: 10.8...13.2V DC
Efficiency: 70...81%
Insulation voltage: 3kV DC