Produkte > SURGE > RJA3R3M2ABK-0511S
RJA3R3M2ABK-0511S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 31 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 46.5 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RJA3R3M2ABK-0511S Surge
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 31 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 46.5 mA @ 10 kHz.