RL0607-470-R Eaton - Electronics Division
RL0607.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 953MA 217 MOHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.224" Dia (5.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 217mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Current - Saturation (Isat): 690mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 953 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL0607-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 953MA 217 MOHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.224" Dia (5.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 217mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Current - Saturation (Isat): 690mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.287" (7.30mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 953 mA.
Weitere Produktangebote RL0607-470-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL0607-470-R RL0607-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10334-rl0607-760879.pdf Fixed Inductors 47uH .69A