Produkte > EATON ELECTRONICS > RL1218-101-R
RL1218-101-R
RL1218-101-R Eaton Electronics
eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF inductors - Leaded 100uH 3.16A
auf Bestellung 2304 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1218-101-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 2.31A 102MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 102mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 3MHz, Current - Saturation (Isat): 3.16A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2.31 A.
Weitere Produktangebote RL1218-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1218-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 2.31A 102MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 102mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 3MHz
Current - Saturation (Isat): 3.16A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2.31 A