RL1218-151-R Eaton - Electronics Division
eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 1.89A 159MOHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 159mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 3MHz
Current - Saturation (Isat): 2.56A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 1.89 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1218-151-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 1.89A 159MOHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 159mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 3MHz, Current - Saturation (Isat): 2.56A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 1.89 A.
Weitere Produktangebote RL1218-151-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1218-151-R RL1218-151-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf RF inductors - Leaded 150uH 2.558A