RL1218-682-R Eaton - Electronics Division
eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8MH 263MA 8.2 OHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.2Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 360kHz
Current - Saturation (Isat): 379mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Inductance: 6.8 mH
Current Rating (Amps): 263 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1218-682-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8MH 263MA 8.2 OHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.480" Dia (12.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.2Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 360kHz, Current - Saturation (Isat): 379mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Inductance: 6.8 mH, Current Rating (Amps): 263 mA.
Weitere Produktangebote RL1218-682-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1218-682-R RL1218-682-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-rl1218-unshielded-radial-leaded-drum-core-in-1608829.pdf RF inductors - Leaded 6800uH .379A
Produkt ist nicht verfügbar
RL1218-682-R RL1218-682-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_rl1218_unshielded_radial_leaded_drum_core_in-1608829.pdf RF inductors - Leaded 6800uH .379A