Produkte > AMPHENOL THERMOMETRICS > RL4006-10-110-50-PTF
RL4006-10-110-50-PTF
RL4006-10-110-50-PTF Amphenol Thermometrics
PTF%20Series.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 50V 230MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.449" Dia x 0.169" T (11.40mm x 4.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.252" (6.40mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 230 mA
Current - Trip (It): 340 mA
Voltage - Max: 50V
Height - Seated (Max): 0.449" (11.40mm)
Resistance - 25°C (Typ): 10 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL4006-10-110-50-PTF Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 50V 230MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.449" Dia x 0.169" T (11.40mm x 4.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Lead Spacing: 0.252" (6.40mm), Current - Hold (Ih) (Max): 230 mA, Current - Trip (It): 340 mA, Voltage - Max: 50V, Height - Seated (Max): 0.449" (11.40mm), Resistance - 25°C (Typ): 10 Ohms.