Produkte > AMPHENOL THERMOMETRICS > RL5305-2.5-110-12-PTF
RL5305-2.5-110-12-PTF
RL5305-2.5-110-12-PTF Amphenol Thermometrics
PTC_Type_PTF.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 12V 550MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.600" Dia x 0.160" T (15.24mm x 4.06mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Lead Spacing: 0.330" (8.38mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 550 mA
Current - Trip (It): 820 mA
Voltage - Max: 12V
Height - Seated (Max): 0.600" (15.24mm)
Part Status: Obsolete
Resistance - 25°C (Typ): 2.5 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL5305-2.5-110-12-PTF Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 12V 550MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.600" Dia x 0.160" T (15.24mm x 4.06mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Lead Spacing: 0.330" (8.38mm), Current - Hold (Ih) (Max): 550 mA, Current - Trip (It): 820 mA, Voltage - Max: 12V, Height - Seated (Max): 0.600" (15.24mm), Part Status: Obsolete, Resistance - 25°C (Typ): 2.5 Ohms.