Produkte > TE CONNECTIVITY / CGS > RLC73K3AR226FTDF
RLC73K3AR226FTDF
RLC73K3AR226FTDF TE Connectivity / CGS
ENG_DS_1773269_3_C-3134968.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Current Sense Resistors - SMD RLC73K 3A R226 1% 1K RL
auf Bestellung 2000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLC73K3AR226FTDF TE Connectivity / CGS
Description: RLC73K 3A R226 1% 1K RL, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2512 (6432 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm), Resistance: 226 mOhms.
Weitere Produktangebote RLC73K3AR226FTDF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RLC73K3AR226FTDF RLC73K3AR226FTDF Hersteller : TE Connectivity Passive Product product-9-2176603-4.datasheet.pdf Description: RLC73K 3A R226 1% 1K RL
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm)
Resistance: 226 mOhms