Produkte > TE CONNECTIVITY / CGS > RLC73PD2ER255FTDF
RLC73PD2ER255FTDF
RLC73PD2ER255FTDF TE Connectivity / CGS
product-2-2176600-2.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Current Sense Resistors - SMD RLC73PD 2E R255 1% 1K RL
auf Bestellung 1948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLC73PD2ER255FTDF TE Connectivity / CGS
Description: RLC73PD 2E R255 1% 1K RL, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 255 mOhms.
Weitere Produktangebote RLC73PD2ER255FTDF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 255 mOhms