Produkte > SURGE > RLD151M2DBK-1625S
RLD151M2DBK-1625S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 840 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLD151M2DBK-1625S Surge
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 840 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz.